תכנית אודיסיאה

*****************

ההרשמה לתוכנית אודיסיאה 14.11.21-16.1.22.
לחץ כאן
אנו פועלים על פי הנחיות משרדי הבריאות והחינוך. עדכונים לגבי המיונים יישלחו במייל לתלמידים הנרשמים לתוכנית. הודעות יישלחו במייל לכל המועמדים.
כנסי חשיפה לתוכנית אודיסיאה בטכניון

כנסי חשיפה לתוכנית אודיסיאה בטכניון מיועדים לתלמידים ולהורים ויתקיימו באופן מקוון בתאריכים הבאים:
בעברית:
04.01.22 בשעה 18:30
11.01.22 בשעה 17:00

בעברית עם תרגום לערבית:
04.01.22 בשעה 17:00
11.01.22 בשעה 18:30

ההרשמה לכנס החשיפה אינה מחליפה את ההרשמה למיונים לתוכנית.
להרשמה לכנס החשיפה נא להיכנס לקישור המצורף כאן: https://forms.office.com/r/Ntg4Pb9cUY
להרשמה למיונים לתוכנית, נא להיכנס ללינק: לחץ כאן

*****************

אודות התוכנית | תלמידים מחוננים ומצטיינים | תהליך המיון | תוכנית הלימודים | הסעות | עלויות | הישגי התלמידיםצוות התוכנית

אודות התוכנית

“מדינת ישראל עומדת בפני משימות איכותיות רבות ומסובכות בתחומי החברה, התרבות, הביטחון, המדע והטכנולוגיה. היא אחראית לעצמה ולעתידה, ובמידה רבה – גם לעתידו של העם היהודי באשר הוא. הפוטנציאל הטמון בצעיריה המחוננים הוא אחד הנכסים החשובים והיחידים העומדים לרשותה, ועל כן עלינו לשאוף שנקבל ‘מכל אחד לפי יכולתו’ “. מסמך עמדה משרד החינוך (1972)

יותר מ-40 שנה חלפו מאז נכתב המסמך לעיל, והוא רלוונטי מתמיד!
כמענה לצורך העולה ממסמך העמדה וליוזמת נשיא המדינה לשעבר, מר שמעון פרס ז”ל, נוסדה תוכנית אודיסיאה (בשמה הקודם: תוכנית מדעני העתיד), במטרה לגבש ולטפח את דור העתודה שיהווה “עלית משרתת” של ישראל בתחומי המדע והטכנולוגיה.
בתוכנית הארצית לוקחות חלק האוניברסיטאות המובילות בארץ, המחזור הראשון של התוכנית בטכניון החל את לימודיו בשנת הלימודים תשע”ב.
התוכנית בטכניון תאתגר את משתתפיה בפעילות אקדמית ברמה גבוהה ובד בבד תחשוף את המשתתפים להתנסויות בתעשיית ההיי-טק, בתעשיות מדעי החיים, בהצצה לזירת המחקר האוניברסיטאי ולהעצמה חברתית ואישית.

תכנית אודיסיאה מופעלת על ידי מרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס במסגרת מיזמים משותפים עם משרד החינוך – האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים ומערך הסייבר הלאומי שבמשרד ראש הממשלה. בתכנית שותפים קרן רש”י ותורמים נוספים.

למה?
אודיסיאה פותחה כדי להעניק לך את האפשרות ללמוד ולהתחבר עם תלמידים ותלמידות כמוך (חכמים, מבריקים, סקרנים…), לפתח יכולות חשיבה מסדר גבוה, להיחשף לתחומי ידע שלא היית לומד\ת אלמלא התוכנית, להתקדם בתחום שמעניין אותך באופן אישי ובעיקר למצוא אתגר וסיפוק בלימודים אקדמיים.

הטכניון
חזון הטכניון: “אוניברסיטת מחקר מדעית-טכנולוגית בין עשר המובילות בעולם בפיתוח הון אנושי, מנהיגות ויצירת ידע, הפועלת לקידום מדינת ישראל והאנושות”.

מסלול רב-תחומי במדעים מדויקים ובהנדסה בטכניון
הטכניון הינו המוסד היחיד בארץ שבחר לקיים מסלול רב תחומי. תלמידי המסלול הרב-תחומי נחשפים במהלך הלימודים למגוון תחומי ידע במדעי החיים, במדעים מדויקים ובהנדסה ובכך לאפשר לתלמידי המסלול להרחיב את ידיעותיהם בתחומי דעת שונים, לאתגר אותם בלימודים אקדמיים ברמה גבוהה ולאפשר להם בעתיד לבחור בחירה מקצועית מושכלת. חשיפה זו מאפשרת לתלמידים להכיר את השפה המדעית במגוון תחומים מדעיים והנדסיים.

מסלול מדעי המחשב-סייבר
המסלול מיועד לתלמידים בעלי נטייה חזקה לתחומי המתמטיקה והתכנות. הטכניון שם לו כמטרה לפתח אצל תלמידי המסלול חשיבה מדעית ואנליטית בעולמות המחשבים. תוכנית הלימודים הארבע-שנתית במדעי המחשב תכלול מגוון קורסים וסדנאות בתחומים שונים כגון: מתמטיקה, מבוא למדעי המחשב, תכנות בשפות שונות, מערכות תקשורת, מערכות ספרתיות, תכני העשרה נוספים ועוד.

יעדי התוכנית בשני המסלולים
הקניית המידע, המיומנויות והכלים הנדרשים לבני הנוער כדי לטפח את הידע, התכונות והיכולות האישיות הנגזרות מחברות בצוות מדעני וממציאי העתיד.
טיפוח הידע, הכישורים והמיומנויות המיוחדות הנדרשות בתחומי הידע השונים.
יצירת סביבה לימודית ואווירה מאתגרת ומרתקת, שיהפכו את הלמידה לחוויה מהנה ולתהליך מתמשך. מטרה זו הכרחית במציאות של ימינו, בה הידע מכפיל את עצמו תוך תקופות קצרות, והאדם נדרש ללמוד ולהתעדכן כל העת.
טיפוח היכולת להיות מבצעים מעולים וליצור באורח פעיל ידע חדש.
פיתוח יכולת עבודה בצוות והכרת ערך הקבוצה.
הקניה ופיתוח כלי חשיבה בתחום המחקר:

 • עידוד הסקרנות, היוזמה האישית, המקוריות והחדשנות
 • פיתוח המחויבות למטלות ויכולת ההתמדה במשימות
 • טיפוח היכולת לצרוך מידע באופן יעיל, ביקורתי וברמה גבוהה
 • אימוץ חשיבה בין-תחומית ורב-כיוונית
 • טיפוח האומץ להעז, ליזום ולהציע פתרונות בלתי-שגרתיים
 • פיתוח היכולת לחשוב בתנאי אי-וודאות ולהתמודד עם בעיות מורכבות
 • פיתוח יכולת חשיבה אסטרטגית
 • פיתוח ראייה רחבה וכוללת, המאפשרת לזהות היבטים רבים של תופעות שונות

למי התוכנית מתאימה?
תהליך המיון מתבצע בכיתה ח’.
התוכנית מיועדת לתלמידי ותלמידות כיתה ט’ שעברו תהליך מיון ואותרו (במהלך כיתה ח’) כבעלי/ות יכולת לימודית גבוהה מאד, עם נטייה ריאלית מדעית ומוטיבציה אישית ולימודית גבוהה.
תלמידי ותלמידות התוכנית יידרשו לקחת חלק פעיל ולהתמיד בתוכנית ארבע שנתית ייחודית שתופעל בטכניון במקביל ללימודיהם במסגרת החינוך הפורמאלית.

חשיפה להזדמנויות מיוחדות
במהלך התוכנית אנו משלבים את תלמידות ותלמידים נבחרים באירועים מיוחדים כגון כנסים מדעיים בארץ ובחו”ל, הרצאות העשרה, ימי שיא ועוד. בשנים האחרונות השתתפו תלמידי התוכנית ב: אוניברסיטת החלל, כנס המדע האסייתי בתאילנד, כנס המדע האסייאתי בהודו, כנס הנובליסטים, מפגש עם ראש נאס”א, הרצאות של זוכי פרס נובל, כנס TEDMED ועוד.

תלמידים מחוננים ומצטיינים

מימוש פוטנציאל
תלמידות ותלמידים מצטיינים ומבריקים שונים אלו מאלו באישיותם, אבל כקבוצה יש להם מספר מאפיינים דומים והתוכנית פותחה על מנת לתת להם מענה ייחודי עבורם:
אתגר – היכולת להתמודד עם אתגר אינטלקטואלי, רוב התלמידים בתכנית לא נדרשו עד שלב זה בחייהם להתאמץ, להשקיע, להתמודד עם קושי או כישלון בתחום האינטלקטואלי. פיתוח יכולות אלו בגיל צעיר יאפשר להם לממש את הפוטנציאל הגדול הטמון בהם.
פיתוח “שרירי תירגול” – אחד הדברים המפרידים בין אנשים “מצויינים” בתחומם ובין אנשים “טובים” בתחומם הוא מספר שעות התרגול שהם השקיעו בתחום. תלמידים מבריקים ומוכשרים שלא נדרשו לפתח “שרירי תירגול” מוצאים עצמם נדרשים לפתח אותם (ולא תמיד בהצלחה) בגיל מאוחר למדי בחייהם. התוכנית מאפשרת להם לפתח את מיומנות התרגול האינטלקטואלי.
קבוצת התייחסות – לא קל להיות שונה, לחלק גדול מהתלמידות והתלמידים שלנו זו הפעם הראשונה שהם נמצאים באמת בקבוצת “השווים” שלהם. כאן הם חלק מקבוצה שמעריכה ידע, סקרנות, יכולות גבוהות, חידות מתמטיות, כמו גם ערכים של חברות, עזרה, פירגון, עבודת צוות ועוד. רוב התלמידים שלנו מגיעים לתוכנית בגלל החיפוש אחרי האתגר האינטלקטואלי, ומוצאים כאן גם את קבוצת השייכות החברתית שלהם!
רשת תמיכה – תלמידות ותלמידי התוכנית מלווים במהלכה ולאחר סיומה על ידי צוות התכנית (כולל הכנה וליווי בגיוס לצה”ל), בוגרי התוכנית נמצאים בקשר אלו עם אלו (ברמה הארצית!) ושייכים לאסכולה רשת הבוגרים של מרכז מדעני העתיד.

תהליך המיון


כנסי חשיפה לתוכנית אודיסיאה בטכניון מיועדים לתלמידים ולהורים ויתקיימו באופן מקוון בתאריכים הבאים:
בעברית:
04.01.22 בשעה 18:30
11.01.22 בשעה 17:00

בעברית עם תרגום לערבית:
04.01.22 בשעה 17:00
11.01.22 בשעה 18:30

ההרשמה לכנס החשיפה אינה מחליפה את ההרשמה למיונים לתוכנית.
להרשמה לכנס החשיפה נא להיכנס לקישור המצורף כאן:https://forms.office.com/r/Ntg4Pb9cUY
להרשמה למיונים לתוכנית, נא להיכנס ללינק כאן

אנא מלאו את טופס ההרשמה האישי.  בתאריך 13.01.2022 ישלח לתיבת הדואר האלקטרוני שלך זימון למבחן המיון עם כל הפרטים וההסברים הנחוצים (נא לבדוק את תיבת המייל, גם ב”ספאם”).

 1. אם מילאתם את הטופס וקיבלתם אישור הרשמה אולם לא קיבלתם אימייל מאתנו ב 13.01.2022. אנא צרו קשר למייל : atid@technion.ac.il
 2. כתבו לנו את שם התלמיד/ה שנרשמו + ת.ז. +טלפון ליצירת קשר.
 3. בכדי לקבל רושם נכון על רמת העומס הצפויה והנושאים השונים בתוכנית.  אנא הסתכלו במערכת השעות של שנה א’ 2019-20.
  במידה שתתקבלו לתוכנית תדרשו להשקיע לפחות כ-10 שעות שבועיות בהכנת מטלות התוכנית, בנוסף על השעות בהן תדרשו להשלים את ימי הלימודים שהחסרתם בבית הספר.
 4. לתשומת ליבכם, במהלך תהליך המיון התלמידים יקבלו תשובות עברת/לא עברת לשלב הבא, ללא קבלת הציון במבחן.

דוברי הערבית לתשומת לבכם! מבחן המיון הראשון נערך בשפה הערבית אך המשך התהליך והתכנית עצמה יתקיימו בעברית ולכן מומלץ להיכנס לקורס ייחודי שפותח במט”ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית) לשפר ולתרגל את השפה העברית:לחצו כאן.
* יש לפתוח את הקישור בדפדפן גוגל כרום

עלויות ומלגות

עלותה של תוכנית אודיסיאה גבוהה מאד ובעיקרה ממומנת על ידי משרד החינוך וקרן מיימונידס. הסכום שיגבה מכל תלמיד המשתתף בתוכנית הינו 2,000 ש”ח לשנה.

 • עלות מכינת קיץ הינה 500 ש”ח לתלמיד/ה
 • מלגות סיוע יינתנו למתקבלי התוכנית על בסיס כלכלי.
 • במידה ויתקיים סמסטר קיץ ייגבה עבורו תשלום בנפרד.

מיון שלב א’ – הרשמה לתוכנית
בשלב זה כל תלמיד המוצא עצמו מתאים לתוכנית ימלא את טופס ההרשמה לא יאוחר מיום 13.01.2022.
לינק להרשמה: לחץ כאן

תלמידים שיירשמו בהצלחה יוזמנו להמשך תהליך המיון. זימונים למבחן יישלחו ב 13.01.2022.
אם מילאתם את הטופס וקיבלתם אישור הרשמה אולם לא קיבלתם אימייל מאיתנו ב 13.01.2022. אנא צרו קשר למייל : atid@technion.ac.il
כתבו לנו את שם התלמיד/ה שנרשמו+ ת.ז+ טלפון ליצירת קשר.
במהלך חודש ינואר תקבל/י אימייל בו יצוינו שם משתמש וסיסמה.
יש להיכנס לאזור האישי באתר התכנית ולצרף את הקבצים הבאים:

 1. תמונה
 2. גיליון ציונים/תעודה אחרונה מבית הספר (רק סריקה ברורה הכוללת שם התלמיד, שם ביה”ס וחותמת ביה”ס יקלטו לטובת המועמדות של התלמיד)
 3. אישורי אבחון ליקויי למידה לתלמידים המבקשים תוספת זמן למבחן המיון הראשון (מבחן מדעני העתיד)

מומלץ לאסוף ולהכין את החומרים הנ”ל מוקדם ככל האפשר כדי שתוכל/י לצרף אותם באזור האישי כאשר תישלח הודעה בנושא בחודש ינואר.

תלמידים דוברי ערבית: מבחן המיון הראשון יתקיים בערבית אך המשך תהליך המיון והתוכנית עצמה יתקיימו בעברית, על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה אנו ממליצים להיכנס לקישור ולשפר את רמת העברית.

מיון שלב ב’ – מבחן מיון ארצי
תלמידים שיעברו את שלב א’ יוזמנו לשלב ב’: מבחן מיון ארצי, מי שנרשם לתוכנית יוזמן להיבחן.
הבחינה תתקיים ב14/1/22.
פרטים מדויקים וזמני הבחינה יישלחו במייל בתאריך 13.01.2022.

מה יהיה במבחן?
ניתן להוריד חוברת דוגמאות והסברים למבחן שתעזור לכם להתכונן לקראתו.
לחצו על הקישורית להורדת החוברת בעברית או בערבית.
אנא קראו בעיון ובריכוז את ההוראות וההסברים על מנת להגיע מוכנים למבחן.
שפה העברית – לחצו כאן כדי לקבל נקודות חשובות נוספות לקראת המבחן.
שפה הערבית – לחצו כאן כדי לקבל נקודות חשובות נוספות לקראת המבחן.
הודעה על תוצאות מבחן המיון תועבר במייל לכל הנבחנים.
תלמידים שיעברו את שלב ב’ של המיון, יוזמנו להמשך תהליך המיון. התלמידים יוכלו לחילופין לפנות לתוכניות ייחודיות נוספות המתקיימות ביחידה לנוער שוחר מדע בטכניון.

מיון שלב ג’ – מבחן מיון טכניוני
תלמידים שעברו את שלב ב’ יוזמנו לשלב ג’.
מבחן המיון הטכניוני יתקיים בתאריך 27.5.22.
המבחן יתקיים בעברית ומידע עליו יישלח למי שעברו את שלבי המיון הקודמים. חשוב להגיע ערניים. תלמידים שיעברו את  שלב ג’ יוזמנו להמשך תהליך המיון.
דוברי הערבית לתשומת ליבכם! מומלץ להיכנס לקורס ייחודי שפותח במט”ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית) במטרה לשפר ולתרגל את השפה העברית:
https://productplayer.cet.ac.il/Bagrut-Ivrit4AR
(יש לפתוח את הקישור בדפדפן גוגל כרום).
אנחנו נשלח הודעות מפורטת לגבי מיקום וזמן עד סוף אפריל.
התלמידים יוכלו לחילופין לפנות לתוכניות ייחודיות נוספות המתקיימות ביחידה לנוער שוחר מדע בטכניון.
הודעה על תוצאות המבחנים תועבר באימייל.

מיון שלב ד’ מכינת קיץ
תלמידים שעברו את שלב ג’ יוזמנו למכינת קיץ.
תאריכי המכינה בתאריכים 21.06.22-14.07.22.
דמי ההרשמה למכינה 500 ש”ח. סכום זה לא יוחזר במקרה של ביטול השתתפות במכינה.
פרטים ומידע יימסרו למועמדים בהמשך.

קבלת הודעה סופית

הודעה סופית על תוצאות המיון תשלח בדוא”ל לכל המשתתפים במכינת הקיץ. בתאריך ה – 20.08.2022.
הנוכחות בכל המיונים הינה חובה!
כל המועמדים לתוכנית הינם תלמידים מוכשרים, מצוינים ובעלי יכולות גבוהות.
מטרת תהליך המיון על שלביו השונים הינה לאתר את התלמידים המפגינים כבר בשלב מוקדם זה בחייהם רמה גבוהה ביותר של כישורים מחקריים-מדעיים במקביל לתכונות נוספות כגון אלה המפורטות להלן:

 • יכולת לימודית
 • מוטיבציה לימודית
 • למידה עצמית
 • עבודת צוות
 • נטייה למדעים והנדסה
 • יוזמה ויצירתיות
 • יכולת הובלה

בתחילת השנה יוזמנו תלמידי התכנית ומשפחותיהם למפגש פתיחת התוכנית.

תוכנית הלימודים

הקדמה
המטרה הראשונה של תוכנית אודיסיאה היא איתור תלמידות ותלמידים מוכשרים ויצירתיים בתחומי המדע והטכנולוגיה בישראל, טיפוחם והעמקת ידיעותיהם ויכולותיהם בתחומים אלו. קבוצת איכות עילית זו תהווה את הנבחרת העתידית של המחקר באקדמיה ובתעשייה.
המטרה השנייה של התכנית היא ליווי בוגריה לאורך השנים וגיבושם כקבוצה מובילה באקדמיה ובתעשייה, במערכות החינוך והביטחון, לטובת המשך קיומה ושגשוגה של מדינת ישראל.
למרות מחקרים רבים שנעשו עדיין חלוקות הדעות מהי מהות ואופי של תוכנית לימודים והעצמה הנדרשת כדי לטפח יזם ו/או חוקר בתחומי המדע וההנדסה. אולם אין הדעות חלוקות לגבי מספר מרכיבים שעל התוכנית לכלול ולהכשיר:

 • ידע מעמיק ורחב כאחד במדעים המדויקים ובהנדסה.
 • פיתוח ראיה מערכתית – רב ובין תחומית.
 • יכולת לעבוד בצוות.

תוכנית הלימודים המוצעת למשתתפי התוכנית משלבת את  המרכיבים לעיל, כאשר את התמהיל הנכון בצרוף עומק ורמת ההוראה בכל שלב של התוכנית יקבעו מאפייני ורמת קבוצת התלמידים המגובשת.

מסגרת התוכנית
תוכנית אודיסיאה הינה תוכנית ארבע שנתית המלווה את התלמידים ברצף החל מתחילת כיתה ט’ ועד תום כיתה יב’.
בתוכנית אודיסיאה בטכניון יש מסלול רב-תחומי במדעים והנדסה ומסלולי מדעי המחשב-סייבר.
הלימודים יכללו קורסים אקדמיים (נקודות הזכות שייצברו יישמרו לתלמידים עד 5 שנים לאחר סיום שירותם הצבאי), סדנאות מדעיות, תכני העשרה, ותכנים של פיתוח יכולות אישיות כגון: ניהול זמן, עבודת צוות, חשיבה לוגית, יכולת התבטאות וניסוח ועוד.
בנוסף לתוכנית הקבועה יתקיימו ימים מרוכזים, סדנאות ופעילות ארצית משותפת לכל תלמידי התוכנית, לרבות בחגים ובחופשת הקיץ.

לתוכנית שלושה צירים מרכזיים:

 • הקניית הידע הבסיסי הנדרש.
 • העשרה וחשיפה לעולם המחקר העדכני.
 • העצמה אישית.

התוכנית תאפשר צבירת נקודות זיכוי אקדמיות (הנקודות נשמרות עד 5 שנים מתום השירות הצבאי). אולם לא מדובר בתוכנית האצה. מטרת התוכנית איננה השגת תואר אקדמי במהלך לימודים בתיכון.
התוכנית נועדה לאתגר את התלמידים, לעורר בהם סקרנות ועניין, ולחשוף אותם לתחומים שונים. הקרדיט האקדמי שנצבר אינו בהכרח מוגבל לתחום אחד בלבד ולכן איננו מוביל לתואר אקדמי כזה או אחר.

 

עוד בתוכנית

לאורך השנה יעסקו משתתפי התוכנית גם בסדנאות העצמה, מפגשי גיבוש סיורים, טיולים וסדנאות ODT.

תוכניות לימודים מפורטות לשנים הבאות של התוכנית ימסרו למשתתפים במהלך לימודיהם.

מסלול הלימוד בתוכנית

מסלול רב-תחומי במדעים והנדסה
הטכניון הינו המוסד היחידי בו מתקיים מסלול ייחודי רב-תחומי. בחרנו לחשוף את תלמידי המסלול הרב-תחומי למגוון תחומי ידע במדעי החיים, במדעים מדויקים ובהנדסה ובכך לאפשר לתלמידי המסלול להרחיב את ידיעותיהם בתחומי דעת שונים, לאתגר אותם בלימודים אקדמיים ברמה גבוהה ולאפשר להם בעתיד לבחור בחירה מקצועית מושכלת. חשיפה זו מאפשרת לתלמידים להכיר את השפה המדעית במגוון תחומים מדעיים והנדסיים.

תוכנית הלימודים הארבע-שנתית תכלול מגוון קורסים וסדנאות בתחומים שונים כגון: מתמטיקה (חשיבה מסדר גבוה), רובוטיקה, ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, דיבייט, אווירונאוטיקה, אלגברה, מדעי המחשב ועוד.

ימי ושעות הפעילות במסלול הרב-תחומי:

 • בכיתה ט’ בימי רביעי בשעות 9:00-19:10
 • בכיתה י’ בימי רביעי בשעות 13:00-19:10 ובימי שישי בשעות 8:30-14:00
 • בכיתות יא’-יב’ בימי רביעי בשעות 9:00-19:10
 • קורס בחירה במתמטיקה יינתן בימיי שני בין השעות 15:00-19:00.

פרטים נוספים על תכני ושעות פעילות התוכנית יינתנו לתלמידים ומשפחותיהם בהמשך תהליך המיון.

שנת הלימודים הראשונה של התוכנית מיועדת להקניית מסדי ידע בסיסיים נדרשים במקביל לטעימה ראשונית של לימודים אקדמיים. הדגש הינו על גיוון בנושאי ובתכני הלימוד ועל חווית למידה רבגונית ומאתגרת.

מסלול מדעי המחשב-סייבר

תוכנית הלימודים הארבע-שנתית תכלול מגוון קורסים וסדנאות בתחומי מדעי המחשב-סייבר ובתחומי העשרה שונים כגון: מדעי המחשב, הנדסת חשמל, מערכות ספרתיות, אלגברה, חשבון אינפיניטסימלי, פיזיקה, דיבייט, אווירונאוטיקה, ועוד.

ימי ושעות הפעילות במסלול מדעי המחשב-סייבר:

 • בכיתה ט’-יב’ בימי רביעי בשעות 18:30-9:00
 • קורס במתמטיקה יינתן בימיי שני בין השעות 19:00-15:00.

פרטים נוספים על תכני ושעות פעילות התוכנית יינתנו לתלמידים ומשפחותיהם בהמשך תהליך המיון.

היעדרות מימי לימודים בבית הספר

התוכנית הינה מיזם משותף עם משרד החינוך, למשתתפי התוכנית יונפקו אישורי היעדרות הנדרשים לביה”ס. על התלמידים להשלים את החומר הנלמד בימים שהחסירו. תלמידי התוכנית נדרשים לשמור על ממוצע ציונים גבוה בבית הספר.

הסעות

הלימודים יתקיימו בטכניון או באופן מקוון. הטכניון יעמיד לרשות משתתפי תוכנית אודיסיאה הסעות מסודרות וקבועות לכל פעילויות התכנית ממרכזית לב המפרץ בשעות הייעודיות. על התלמידים יהיה להגיע לנקודת האיסוף וממנה בכוחות עצמם ועל חשבונם.
כשהרכבל יתחיל לפעול יופסקו ההסעות.

עלויות

מכינת הקיץ 500 ₪. סכום זה לא יוחזר במקרה של ביטול השתתפות במכינה.

שנת לימודים 2000 ₪.
אם אין ביכולתכם לשלם סכומים אלו, אנא פנו לקבלת טפסי בקשת מלגה.

הישגי התלמידים בתוכנית

תלמידי התוכנית משתתפים בפעילויות ובתחרויות נוספות במקביל או כחלק מהתוכנית, דוגמאות לפעילויות והישגים ניתן לראות כאן:

 • 1 זוכה במדליית כסף באולימפיאדה העולמית במדעי המחשב (2021)
 • 2 זוכות במדליות באולימפיאדה האירופיאית במדעי המחשב -כסף וארד (2021)
 • 1 זוכה במדליית זהב באולימפיאדה העולמית במתמטיקה (2021)
 • נבחרת הדיבייט של אודיסיאה טכניון זכתה בשנת 2021 במקומות הראשון, שלישי ורביעי בגמר הדיבייט הארצי לתיכונים.
 • 2 זוכי פרס פינל היוקרתי.
 • 2 מדליות באולימפיאדת הפיזיקה העולמית( 2016-17).
 • 1 ציון לשבח באולימפיאדת הפיזיקה העולמית (2015).
 • 1 מדליית זהב בתחום המודלינג לקבוצת התוכנית שהשתתפה בתחרות IGEM בבוסטון (2015). לאתר התחרות- IGEM 2015.
 • קבוצת התוכנית עלתה לשלב הגמר הבינלאומי וזכתה בתואר “פורצים מצטיינים” בתחרות הכספות במכון וייצמן ע”ש שלהבת פרייאר (2017)
 • מקום ראשון בתחרות גרוסמן הארצית במתמטיקה (2019).
 • מקום שלישי בתחרות גרוסמן הארצית במתמטיקה (2019,2021).

גיוס לצה”ל
רוב בוגרי התוכנית ממוינים לתוכניות העילית של צה”ל ומשרתים בתלפיות, חבצלות, גמא, סייבר ועוד.

תלמידי התוכנית אשר לומדים כסטודנטים בטכניון
בכל שנה יש מספר קטן של תלמידים בתוכנית אשר לומדים במקביל ללימודיהם בתוכנית כסטודנטים בטכניון. עד כה סיימו את לימודיהם בטכניון לתואר ראשון לפני גיוס מספר תלמידים, כולם בתור מצטייני נשיא/דיקן.

צוות התוכנית ופרטי יצירת קשר

ראש המרכז לחינוך קדם-אקדמי בתכניות: פרופ’ נועם סוקר
רכזת אקדמאית – ד”ר אילאיל בר
רכזת התוכנית- גב’ טל נאמן
טלפון: 04-8293034
היחידה לנוער שוחר מדע
שותפים לדרך

 • הטכניון
 • משרד החינוך
 • מטה הסייבר של משרד ראש הממשלה
 • מלנוקס טכנולוגיות
 • קרן מיימונידס
 • קרן קרב